(48) 744 325 234Pon - Nd 10:00 - 22:00

Tworzenie marki w internecie – pozycjonowanie stron

Nie można zaprzeczyć, że duże przedsiębiorstwa mają ogromną przewagę nad mniejszymi firmami. Ich popularność jest ogromna, a więc zarobki dużo większe. Dzięki czemu możliwość reklamowania firmy jest większa. Skupmy się tutaj na marketingu w Internecie. E-marketing to stosunkowo młode zagadnienie, które jest dość popularne.

Zapewne każdy niezaznajomiony z tematem zada sobie pytanie, czy w rzeczywistości reklamowanie firmy przez małe przedsiębiorstwa w Internecie ma sens? Tutaj odpowiedź nie jest taka oczywista, bo z jednej strony jak najbardziej warto, ale z drugiej nie wszystkie firmy potrzebują takiej reklamy. Na pewno warto zapisać firmę na każdej możliwej stronie adresowej. To pomoże internautom w znalezieniu naszych usług. Poza tym na pewno przyda się strona Internetowa i profil na portalu społecznościowym, dość młodym, świeżym i na pewno efektywnym pomysłem są blogi firmowe. NA tym marketing Internetowy małych przedsiębiorstw należałoby skończyć. Oczywiście można zamawiać banery, ale raczej na lokalnych serwisach, czy tez inwestować w teksty sponsorowane, ale wciąż liczba odbiorców wcale nie jest taka duża, jak myślimy. Inaczej wygląda to w przypadku dużych firm. Tutaj liczba odbiorów jest ogromna i inwestycja w reklamy w Internecie jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Nie chodzi wcale o banery na stronach, ale przede wszystkim o artykuły sponsorowane na różnych portalach, a przede wszystkim na blogach Internetowych. Reklama latająca po całym ekranie nie przekona nas, żeby kupić taki właśnie zestaw pościeli, czy szampon do włosów. Ale jeśli zachęcający artykuł na swoim blogu zamieści znany bloger, to od razu znajdzie się wielu chętnych. Jak to jest możliwe? Takie osoby mają naprawdę ogromną siłę przebicia. Nie zaufamy ludziom od reklamy i ich sloganom, ale zaufamy blogerom.

Z pewnością wiele osób stwierdzi, że to zupełnie nielogiczne i zwariowane, bo jak można opierać się na opinii jednej osoby, ale jeśli w krótkim czasie opinie na temat danego produktu umieszczą inne portale, to w zasadzie sukces jest gotowy i można świętować.

 


Źródło artykułu: Pikseo – Optymalizacja