(48) 744 325 234Pon - Nd 10:00 - 22:00

Gdyby sprzedawanie czy wynajmowanie mieszkań i domów było takie łatwe i proste to nie byłoby teraz tylu firm w Katowicach oferujących pośrednictwo nieruchomości, zarządzani nieruchomościami, oprowadzanie klientów po naszych posiadłościach, czy fotografowanie ich i dbanie o ogłoszenia w internecie. Domy na sprzedaż w Katowicach są popularne.

Domy na sprzedaż w Katowicach są tanie.

Dom na sprzedażSkoro tyle się tym zajmuje, więc musi być na to rynek zbytu. Co zrobić kiedy mamy mieszkania na sprzedaż, czy wynajem a nie mamy pieniędzy na skorzystanie usług z takich specjalistów? Trzeba sobie radzić samemu. Jak zachęcić potencjalnych kupujących i wynajmujących? Podstawowa sprawą, jednak często pomijaną jest sprzątanie mieszkania. Oglądając mieszkanie do wynajęcia na pewno zniechęci nas widok ubrań leżących na łóżku, błota leżącego na korytarzu, nieumytych okien, czy starego, wytartego dywanu w pokoju dziennym. Lepiej jest wyrzucić stare chodniczki i poświecić chwilę na sprzątniecie, choćby z grubsza mieszkaniu, żeby pierwsze wrażenie było jak najlepsze. Mieszkania do wynajęcia mogą być umeblowane lub nie. Jeśli mamy tam stare mebli to lepiej jest je wyrzucić, chyba, że zamierzamy wynająć mieszkanie za grosze np. studentom, którzy nie są zbyt wymagający. Lepsze jest ładne puste mieszkanie, niż zagracona landara, która jest przeładowana i wygląda nieatrakcyjnie. Ostatnimi czasy modne stało się dekorowanie i remontowanie mieszkań do ich sprzedaży. Specjaliści od aranżacji wnętrz ogarniają domy na sprzedaż w Katowicach i mieszkania, zabierają z nich zbędne ozdoby, czasem dodają jakiś dywanik lub przemalowują brudne ściany. To wystarczy, żeby mieszkanie sprawiało zupełnie inne wrażenie i było bardziej atrakcyjne dla wynajmującego lub kupującego, czyli to na czym nam najbardziej zależy. Za ładnie wyglądające mieszkanie możemy dostać wyższą cenę, zatem warto czasem zainwestować kilkaset złotych na malowanie, czy ogarnięcie mieszkania, żeby potem zwróciło się nam to z nawiązką.

Domy na sprzedaż w Katowicach też lepiej wykończyć do stanu deweloperskiego, bo surowe mury nie są tak zachęcające, jak choćby położone białe tynki.