(48) 744 325 234Pon - Nd 10:00 - 22:00

Różnorakie zwierzęta są od zawsze obecne w moim życiu. Jako mała dziewczynka marzyłam o posiadaniu psa, przeszkodą była jednak moja alergia na sierść. Na moje dziewiąte urodziny mama podarowała mi kilka patyczaków. Od tego momentu rozpoczęła się moja przygoda ze zwierzętami egzotycznymi.

Aby hodować zwierzęta trzeba zaizolować pomieszczenie

skuteczna izolacja piwnicyPonieważ rozwój hodowli niesie ze sobą zwiększone koszty, postanowiłam zająć się rozmnażaniem i sprzedażą zwierząt. Jakiś czas temu znalazłam na sprzedaż niewielką piwnicę w dobrej lokalizacji. Niestety przed wprowadzeniem zwierząt muszę zająć się odnowieniem pomieszczenia.  W pierwszej kolejności, rzeczą, która zaprząta mi głowę jest skuteczna izolacja piwnicy. Mam tu na myśli izolację od wilgoci, termiczną a także akustyczną. Wilgoć szkodzi tak ludziom jak i innym zwierzętom, rozwój pleśni w ścianach jest dużym zagrożeniem dla układu oddechowego wszystkich stworzeń. Utrzymanie odpowiednio wysokiej temperatury pomieszczeń jest kwestią czysto ekonomiczną, ponieważ do hodowli owadów egzotycznych minimalna temperatura to z reguły około dwudziestu pięciu stopni. A ogrzewanie pomieszczenia stanowi siedemdziesiąt a czasem i więcej procent kosztów które miesięcznie ponosi terrarysta. Ponieważ niektóre owady wydają głośne dźwięki przez wiele godzinę ciągu doby. Dlatego aby uniknąć konfliktów z sąsiadami warto rozważyć zakup odpowiedniej maty akustycznej. Szczelność okien i drzwi to już osobna, niemniej ważna kwestia.

Aby móc bez obaw zająć się komercyjną hodowlą zwierząt, należy najpierw ponieść nakłady finansowe i włożyć pewną pracę. Bezkręgowce tropikalne są naprawdę fascynującymi stworzeniami ale jednocześnie wymagającymi i delikatnymi. Dlatego odpowiednie zaizolowanie pomieszczeń jest warunkiem koniecznym do ich utrzymania.