(48) 744 325 234Pon - Nd 10:00 - 22:00

Z pewnością każda kobieta posiada w swojej kosmetyczce cienie do powiek. Często jednak, nawet mając ich naprawdę pokaźną ilość, kobiety mają spory problem z dopasowaniem cieni do siebie przy wykonywaniu makijażu. Na szczęście można sobie z tym poradzić w bardzo łatwy sposób.

Dlaczego warto kupować palety cieni do oczu?

paleta kolorów cieni do powiekKażda z nas posiada w kosmetyczce pojedyncze cienie i z pewnością także niejedna z kobiet miała problem z dopasowaniem bądź zmieszaniem poszczególnych odcieni ze sobą tak, aby doskonale współgrały w makijażu. Nawet jeżeli z pozoru wydaje nam się, że dwa cienie pasują do siebie idealnie, tak w praktyce bardzo łatwo uzyskać brzydki i nienaturalny efekt. Dlatego też każdej kobiecie przyda się paleta kolorów cieni do powiek. Takie cienie są dostępne w każdej drogerii, czy w internecie czy też w sklepach kosmetycznych stacjonarnych. Wystarczy wybrać ulubiony kolor załączony w paletce wraz z jego odcieniami i gotowe! Cienie w paletkach są tak dostosowane, aby bez względu na to ile ich ze sobą zmieszamy, zawsze prezentowały się naturalnie i doskonale. Dlaczego tak jest? Cienie w paletkach najczęściej dopasowywane są względem harmonii barw. Są harmonie monochromatyczne wykorzystujące jedną barwę lecz w różnych odcieniach, dzięki czemu możemy łatwo uzyskać neutralny makijaż. Istnieje także harmonia dopełniająca charakteryzująca się dwóch kontrastujących ze sobą kolorów, co pomoże nam uzyskać doskonały makijaż na imprezę. Harmonia kamei to kolory zbliżone do siebie jak np: turkus, zielony i limonkowy. 

Dzięki takim połączeniom uzyskujemy już dobrane cienie względem naszego makijażu. Jeśli zatem mamy ochotę wykonać makijaż w różnych odcieniach brązu, wystarczy zakupić taką paletkę, a jeżeli chcemy czegoś bardziej wyrazistego i kontrastującego, wówczas należy wybrać paletę kolorów dopełniających się. Na rynku pod tym względem jest w zasadzie nieograniczony wybór dzięki czemu każda kobieta z pewnością dopasuje coś dla siebie.