Model biznesowy tej firmy ma być bardzo prosty. Jestem osobą, która ukończyła zarządzanie w Warszawie ze stopniem magistra oraz posiadam doktorat z zasobów ludzkich i zdobyłem go w Poznaniu studiując w tym samym czasie zaocznie. Przy okazji, przez cały okres moich studiów zatrudniała mnie agencja pracy tymczasowej.

Jacy są pracownicy ze wschodu?

pracownicy ze wschoduDodatkowo skończyłem dwa kursy językowe i mówię biegle po rosyjsku, a mój angielski jest w stopniu zaawansowanym. Myślę, że mam bardzo duże doświadczenie w branży pracowniczej dlatego obmyśliliśmy z moim przyjacielem lat młodzieńczych, że otworzymy właśnie taki biznes. Miałem w przeszłości dwie firmy, ale byłem tylko współpracownikiem, a nie szefem. Raczej na co dzień zajmuję się doradztwem zawodowym to też nigdy nie miałem okazji sam działać, czego żałuję. Postanowiłem jednak, że czas to zmienić i zadzwoniłem do kolegi, któremu nie obcy są pracownicy z Ukrainy gdyż zatrudnia ich już od jakiegoś czasu w swojej firmie produkującej części do samochodu. Firma prosperuje bardzo dobrze, z resztą to właśnie ja pomagałem mu rozkręcić tamten biznes, ale nie o to chodzi. Najważniejsze jest to, że on ma doświadczenie. Znany jest mu też leasing pracowniczy co również jest tematem, który ja chciałbym rozkręcić w swojej firmie. Pracownicy z krajów wschodnich są pracownikami bardzo dobrymi i otrzymuje się mnóstwo dofinansowań na pomoc i przyjmowanie ich tutaj w kraju. Moja firma polegała by na ściąganiu tutaj pracowników ze wschodu, szczególnie interesują mnie pracownicy z Ukrainy. Ściągałbym ich tutaj do kraju za pomocą strony internetowej i aplikacji mobilnej. Strona byłaby przygotowana tak, że pracodawca wśród osób zatrudnionych u nas w firmie wybierałby sobie na przykład całą grupę. Jeśli pracownikom by to pasowało, to za naszym pośrednictwem wspólnie załatwialibyśmy wszystkie dokumenty potrzebne pracownikowi do tego, żeby mógł zostać tutaj w kraju.

Potem nadzorowalibyśmy pracę tych ludzi i tym sposobem działali. Firma szukałaby pracowników, my ich załatwiamy, firma ich zatrudnia.