(48) 744 325 234Pon - Nd 10:00 - 22:00

W grupie wiekowej przedszkolaków lub dzieci w okresie wczesnoszkolnym, najatrakcyjniejszy kurs języka angielskiego, to nauka różnorodna. Metod pozwalających na przyswajanie języka jest wiele i warto, by były one używane naprzemiennie, co nie znudzi dziecka. Jedną z metod jest metoda odpowiedzi całym ciałem. Jest to rodzaj zabawy, podczas której nauczyciel dziecku wydaje z początku krótkie, a z biegiem czasu coraz dłuższe polecenia.

Szkoła językowa Katowice to idealne miejsce do nauki języka

Można zacząć od poleceń typu podskocz (jump), a gdy dzieci oswoją się już z takimi podstawowymi poleceniami, rozbudowywać je do poziomu typu „podnieś niebieskiego misia z dolnej półki”. Kolejną dobrą metodą, jest odgrywanie scenek, czy zabawa w teatr.

szkoła językowa KatowiceWcielanie się dzieci w różnie role, zachęca do mówienia w nauczanym języku. Oczywiście najbardziej uwielbianą przez dzieci metodą są gry, chęć współzawodnictwa, wygranej, czy potrzebie kooperacji z zespołem sprawia, że dziecko dużo chętniej komunikuje się, czy wyraża emocje w nauczanym języku. Oprócz tego, w przerwach od momentów, kiedy dziecko uczestniczy w zajęciu gdzie używany jest tylko język obcy, można wprowadzić zajęcia, na przykład plastyczne, w trakcie których używamy obcych słówek tylko w nawiązaniu do jeden tematyki, a przez pozostają część aktywności, używamy rodzimego języka. Modną, ale i skuteczną metodą w ostatnich czasach, jest szkoła językowa Katowice Helen Doron, podczas której, całe otoczenie jest kreowane w jak najmilszy dla dziecka sposób poprzez kolory, miękkie poduszki, uśmiechnięte twarze lektorów i wesołe piosenki w języku angielskim. W trakcie takich dwudziestominutowych sesji, dzieci są wprowadzane w całkiem inny świat, mogą porozumiewać się tylko w języku angielskim, oraz wprowadzane są typowe dla tej kultury rytuały, typu five’o’clock, gestów używanych tylko w Wielkiej Brytanii i specyficznych zachowań. W ten sposób że język angielski dla dzieci wydaje się czymś wspaniałym, kojarzy się z czymś miłym i radosnym, jak z bajki, innym niż rutyna i chętnie uczestniczy w jego poznawaniu.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://ence.pl