Kiedy urodziło się moje pierwsze dziecko to o wielu rzeczach nie wiedziałam. Czytałam dużo o wychowaniu dzieci, o przebiegu ciąży, rozmawiałam z innymi matkami, ale nie da się wszystkiego przewidzieć i zaplanować. Miała na przykład problem z zakupem pościeli dla dziecka.

Kocyki minky są ciepłe

kocyki minky dla dzieciW sklepach z pościelą nie było takich hipoalergicznych, a na takich mi zależało. Jak już coś znalazłam to było to bardzo drogie, a cena była nieadekwatna do jakości. Postanowiłam zatem poszukać czegoś w internecie. Tam zaskoczył mnie szeroki wybór akcesoriów dla dzieci. Bez problemu kupiłam piękną śnieżnobiałą, wykończoną koronką pościel dla maluszka. Kołderka była bardzo lekka, delikatna i przyjemna w dotyku. Nadal jednak pozostawała kwestia ciepła. Na lato nadawała się idealnie, co jednak w zimie? I co wybrać do wózka dla dziecka? Tam kołderka ,,domowa” się nie sprawdzi. Poczytałam na ten temat i zauważyłam, że najwięcej osób poleca kocyki minky dla dzieci. Są to kocyki, które z jednej strony mają mięciutki polarek, a z drugiej wykończone są standardową bawełną lub satyną. Do tego mają mocne, grube obszycie, więc nic się nie rozpruje. Kupiłam taki kocyk, który był z jednej strony niebieski, a z drugiej miał wzorek w misie. Zamówiłam go przez internet z dostawą kuriera. Kiedy paczka przyszła zaczęłam od rozpakowania jej, sprawdzenia jakości wykonania i wymiarów, czy będą pasowały do wózka. Jednak wszystko pasowało świetnie. Kolory były żywe, a materiały delikatne i przyjemne w dotyku.

Kocyk minky idealnie nadawał się jako dodatkowe przykrycie malucha w zimie i jako kocyk do wózka. Nawet po wielu praniach kolory nie wyblakły, a materiał się nie zmechacił. Maluszek chyba tez nie narzeka na swój kocyk, a ja wiem, że ma on zapewnione ciepło.