(48) 744 325 234Pon - Nd 10:00 - 22:00

Współcześnie dostępna jest cała gama metod i środków służących do poprawy stanu ludzkiego zdrowia, komfortu życia, wyglądu i poziomu zadowolenia. Ludzie sięgają po coraz nie chętniej i bardziej świadomie i zaczynają one stanowić nieodłączny, czasem niezbędny element życia. Do odpisywanej grupy można zaliczyć różnorodne kosmetyki, leki, suplementy diety, urządzenia do rehabilitacji, ćwiczeń i masażu, oraz wiele, wiele innych. Poniżej zostaną opisane przykłady trzech urządzeń, które związane są z troską o zdrowie, komfort życia i własny wygląd.

Łóżka nefrytowe – dla kogo są tworzone?

Pierwszym z nich jest nowy ulubieniec pań, gabinetów i salonów kosmetycznych: analizator skóry. Pozwala on na dokładną analizę stanu cery i ocenę związanych z nią problemów, chorób i niedoskonałości. Komputerowe badanie skóry to znakomity sposób na obiektywną ocenę zmarszczek, przebarwień, plam starczych, naczynek, rumienia i trądziku. Wskazuje ono również poziom nawilżenia i natłuszczenia skóry, wielkość i stan porów oraz ogólną strukturę skóry. Technologia ta pozwala także na porównywanie stanu cery w różnych odstępach czasu, dzięki czemu można skutecznie ocenić wpływ używanych kosmetyków czy nowej diety oraz zdecydować, jakie zmiany są niezbędne. Inną z opcji jest symulacja procesu starzenia lub odmłodzenia, by badani wiedzieli, czego mogą się spodziewać za kilka lat lub przeciwnie, jak mogliby wyglądać, gdyby dobrze zatroszczyli się o swój wygląd.łóżka nefrytowe
Drugą kategorię stanowią urządzenia masujące. Tutaj zdecydowany prym w ostatnich latach wiodą łóżka nefrytowe, których korzystny wpływ na mięśnie i stawy bierze się z leczniczych właściwości nefrytu. Ów półszlachetny kamień od stuleci słynął ze swojego niezwykłego działania na zdrowie, znano go już w starożytności. Obecnie wykorzystuje się go do masażu przy bólach stawów i problemach z kręgosłupem, pomaga nawet przy poważnych schorzeniach, takich jak dyskopatia i rwa kulszowa. Łóżka nefrytowe w czasie masażu rozluźniają ścięgna i mięśnie, wzmacniają mięśnie grzbietu i w znacznym stopniu wpływają na sprawność ruchową.
W bólach, zwłaszcza przewlekłych, znakomicie sprawdza się elektrostymulacja, która korzysta z elektrod tens ems. Wpływają one na receptory bólowe i mięśnie, dzięki czemu blokują odczuwanie bólu oraz pobudzają mięśnie do pracy.