Kiedy mój kumple powiedział mi, że chce założyć firmę kurierską to nie traktowałem tego poważnie. Nie miał doświadczenia i sądziłem, że sobie nie poradzi. Po dwóch latach okazało się, że jego firma ma się całkiem nieźle i zarabia duże pieniądze. Postanowiłem się koło niego zakręcić.

Chętnie jeżdżę do Anglii z różnymi paczkami

przewóz paczek z Polski do AngliiZ zawodu jestem kierowcą i pracowałem w jednej firmie transportowej. Były tam jednak redukcje etatów i jako, że nie posiadam na utrzymaniu rodziny to sam zgłosiłem się do kierownika. Dzięki temu mój przyjaciel zachował posadę. Wiedziałem, że jestem młody i coś szybko znajdę. Interesował mnie przewóz paczek z Polski do Anglii, który wykonuje mój znajomy. Pomyślałem, że zatrudnię się do niego jako międzynarodowy kurier i na pewno zarobki będą  dość wysokie. Ja tam lubię jeździć i długo wytrzymuję w trasie. Z tego co wiem, to przewóz paczek z Polski do Anglii jest prosty, ponieważ dostarcza się je do zagranicznego oddziału firmy kurierskiej i wszystko mieści się w jednym miejscu. Zostawiam wszystko i wracam do kraju. Tamtejsi kurierzy już rozwożą paczki bezpośrednio do odbiorców. Kiedy zadzwoniłem do Szymka i nadmieniłem, że szukam u niego pracy jako kurier i interesuje mnie przewóz paczek z Polski do Anglii to się bardzo ucieszył. Brakuje mu ludzi do pracy i chętnie mnie zatrudni. Po starej znajomości to od początku da mi bardzo dobre warunki, ponieważ wie, że jestem rzetelnym pracownikiem i co ważne bardzo dobrym kierowcą. Zdobyłem ciekawą pracę, którą lubię.

Do Anglii jeżdżę bardzo często i chętnie. Nawet dzięki temu lepiej znam ten język a akcent u anglików jest dla mnie bardzo oczywisty. Podjęcie tego zatrudnienia dało mi tylko i wyłącznie korzyści, ponieważ więcej zarabiam i mam pewne zatrudnienie.