(48) 744 325 234Pon - Nd 10:00 - 22:00

Wygląd ogrodu przy domu jednorodzinnym to dla właścicieli bardzo ważna kwestia. Samodzielne zakładanie ogrodu nie jest jednak łatwe. Dlatego niektórzy decydują się korzystać z pomocy profesjonalnych firm, które zajmują się nie tylko projektowaniem ogrodu, ale również wprowadzaniem tego projektu w życie.

Projektowanie i zakładanie nowoczesnych ogrodów przydomowych

projektowanie ogrodów gdańskNa samym wstępie należy zaznaczyć, że zakładając ogród, należy uzbroić się w cierpliwość. Jest to zadanie trudne i czasochłonne, ale efekty są naprawdę niesamowite. Wiele zależy od tego, na jaki ogród chcemy postawić. Obecnie firmy projektujące mogą tworzyć różne ogrody, na życzenie właścicieli. Mogą to być np. ogrody klasyczne, ogrody angielskie przypominające parki, ogrody kwiatowe, ogrody japońskie, chińskie i inne. Aktualnie bardzo popularne są ogrody japońskie. W takich ogrodach stosuje się różne gatunki drzew podcinanych na różne fantazyjne sposoby. Profesjonalne projektowanie ogrodów gdańsk polega na tym, że rośliny dobierane są odpowiednio do gleby, nasłonecznienia w danym miejscu, wilgotności. Projektanci zwracają szczególną uwagę na rozmieszczenie kwiatów, krzewów, drzew. W nowoczesnych ogrodach bardzo często pojawiają się alejki wyłożone dekoracyjnymi kamieniami. W ogrodzie może znaleźć się również oczko wodne – idealne dla roślin lubiących dużą wilgotność.

Niejednokrotnie w ogrodach pojawiają się również rośliny skalne, rabaty kwiatowe i fontanny. Można dodatkowo zamontować ławki ogrodowe. Popularne są też altany, na których wzrastają rośliny pnące. Możliwości jest naprawdę dużo i każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego, jaką powierzchnię zajmuje ogród. Projektanci są otwarci na wszelkie sugestie właścicieli i ich oczekiwania względem ogrodu. W ogrodach mogą znaleźć się również krzewy i drzewa owocowe.