(48) 744 325 234Pon - Nd 10:00 - 22:00

Nie ma to jak najnowsze rozwiązania technologiczne. Coś, co kiedyś wydawało się całkowicie niemożliwe z biegiem czasu stało się najpierw potencjalne… ewentualnie… aż w końcu możliwe i stosowane praktycznie wszędzie bez większych problemów.

Konwertery satelitarne – co to jest?

Począwszy od centrali telefonicznej, która dokonała największych i najbardziej zaskakujących zmian. Zapewne wielu potrafi sobie przypomnieć zdjęcia i filmy obrazujące dziesiątki kobiet usadowionych przed ścianą z pękiem kabli i z słuchawkami na głowie fizycznie zwiera kolejne rozmowy. Niewielu potrafiło sobie wyobrazić, że kiedyś zdoła się to zmienić, ostatecznie każdy telefon chciał mieć możliwość dodzwonienia wszędzie, a tu było potrzebne fizyczne połączenie. Dzisiaj takie centrale stanowią melodię przeszłości a telefonistki zostały wyparte przez nowoczesne centrale telefoniczne slican, które zdecydowanie sprawniej umożliwiają przełączanie rozmów i łączenie telefonów stacjonarnych. Pozwoliło to na znaczną miniaturyzację i uproszczenie całego procesu dodzwonienia się do kogokolwiek a przy tym pozwoliło na połączenia dalsze niż w zasięgu jednego miasta.konwertery satelitarne
A propo zasięgu. Nie osiągnęlibyśmy wiele w tej dziedzinie gdyby nie eksploracja kosmosu i ustawieniu na orbicie wielu satelit. Nie tylko tych komunikacyjnych, ale i tych od telewizji, bez której wielu już nie potrafi żyć. Sygnał wysyłany przez satelitę jest odbierane przez anteny tv opticum a od ich talerza odbity i skupiony w specjalnych urządzeniach takich jak konwertery satelitarne. To dzięki przetworzonemu sygnałowi przez dziś możemy oglądać relację na żywo nawet z drugiego końca świata.
Podobnie ze źródłami zasilania, które początkowo w postaci akumulatorów wyglądały jak słup na przemian ułożonych płytek różnego metalu, wypartego przez tradycyjne dziś powoli wypierane przez akumulatory żelowe, których największą zaletą jest chociażby to, że nie mogą się wylać a elektrolit w ich wnętrzu nie paruje, dzięki czemu są one stosowane w pełni bezobsługowo.