(48) 744 325 234Pon - Nd 10:00 - 22:00

Kiedy przychodzi czas letni, zaczynamy planować jak spędzić ten czas. Propozycja spędzenia urlopu nad morzem jest bardzo kusząca, choć nasze morze wcale nie jest takie tanie. Wielu ludzi wybiera się nad Polskie morze z powodu bursztynów. Chcieliby znaleźć coś dla siebie. Coś, czym będą się mogli chwalić przez całe lata.

Łzy słońca

bursztyn bałtyckiWielu ludzi tak właśnie nazywa bursztyn bałtycki. Kiedy decydujemy się spędzić całe wakacje nad morzem, staramy się codziennie rano spacerować po plaży, w nadziei znalezienia tego jednego, jedynego, najbardziej wyjątkowego znaleziska w postaci bursztynu. Znajdując odpowiedni egzemplarz, czujemy dumę, oraz szybko zaczynamy planować, co z nim zrobimy. Najczęściej taki bursztynek ląduje na łańcuszku, jeśli tylko wymyślimy, jak go przedziurawić. Nie jest to łatwe. Bursztyny mają różną konsystencję. Zdarzają się również takie o kruchej strukturze. Można go łatwo uszkodzić, a nawet całkowicie zniszczyć. Jeśli już chcemy, aby nasze znalezisko nadawało się do powieszenia na szyi, zanieśmy je do jubilera. Przeważnie każdy profesjonalny złotnik ma odpowiednie narzędzia, służące do tego typu czynności. Zrobi w bursztynie otworek, lub zamocuje go na specjalnym stelażyku z uszkiem, który będzie można zawiesić na łańcuszku. Czym większy bursztynek, tym piękniejszą pamiątkę można z niego zrobić. Będzie to pamiątka z polskiego morza tym bardziej cenna, że znaleziona przez nas podczas zwykłego urlopu. Oczywiście taki pojedynczy bursztyn można również kupić na miejscu. Ale znaleźć samemu, to nie to samo co kupić.

Warto zapoznać się z wyrobami bursztynowymi szczególnie, że sam bursztyn posiada właściwości lecznicze. Drobne kamyczki zalewa się spirytusem i odstawia na dwa tygodnie w ciemne miejsce. Jest wiele dolegliwości, które można tą zalewką załagodzić.