(48) 744 325 234Pon - Nd 10:00 - 22:00

Dzisiejsze rolnictwo rozwija się bardzo dynamicznie. Ciągły napływ innowacyjnych rozwiązań stosowanych we współczesnej produkcji rolnej wymaga od rolników ciągłego doskonalenia i zdobywania nowej wiedzy. Bez tego nie ma mowy by sprostać konkurencji, która nie stoi w miejscu ale systematycznie rozwija się. Ilość pieniędzy, które w ostatnich latach zyskało całe nasze rolnictwo postawiło je na zupełnie innym wyższym poziomie.

Wentylatory wykorzystywane w hodowli

wentylatory do chlewniŚwiadomi rolnicy doskonalą więc na bieżąco swoje umiejętności także ci zajmujący się hodowlą świń. Chlewnie również poddano wszechstronnej modernizacji. W tym wręcz niezbędne w nich systemy wydajnej wentylacji. By zdać sobie sprawę jak ważna jest dobra wentylacja wystarczy wyobrazić sobie co dzieje się gdy ona zawiedzie. Środowisko chlewni staje się z minuty na minutę niebezpieczne dla ludzi w niej pracujących i dla zwierząt. Mieszaniny związków chemicznych dwutlenku węgla, amoniaku, siarkowodoru i innych tworzą poważne zagrożenie. Dlatego by zapewnić bezpieczeństwo w takiej chlewni niezbędne są systemy wentylacji wykorzystujące niezawodne wentylatory do chlewni. Są to urządzenia podstawowe i niezbędne do tworzenia wymuszonego czyli sztucznego obiegu powietrza w pomieszczeniu inwentarskim. Muszą one doskonale współgrać z tym naturalnym czyli po prostu grawitacyjnym obiegiem atmosfery. Dopiero taka niejako podwójna wentylacja budynku gospodarskiego może dawać pewność właściwego i bezpiecznego wentylowania pomieszczeń wykorzystywanych do zwierzęcej produkcji rolnej.

Przy tym nie jest istotne jakich rodzajów wentylatorów użyjemy.  Mają one być wykonane z najwyższej jakości materiałów i działać niezawodnie. Dopiero potem ustala się proporcje między wentylatorami ściennymi, kanałowymi, dachowymi i innymi ich rodzajami. Muszą działać uzupełniająco aby spełniać dobrze swoją rolę.